Dani kineskog filma u Etnografskom muzeju

Institut Konfucije u Beogradu u saradnji sa Etnografskim muzejom organizuje Dane kineskog filma:

11.2.2019. u 18 č.
Zapisi o pljačkašima grobova
titl: srpski
Vu Sje je nakon studija arhitekture postao fasciniran starom arhitekturom i antikvitetima. Ljubav ka arheologiji preneo mu je čovek koji ga je odgajio, njegov stric. Jednog dana, Sje saznaje da je njegov stric nestao. Pronalazi stari dnevnik koji je prepun tajni i misterija i odlučuje da pronađe svog strica po svaku cenu. Ubrzo shvata da nije jedini koji ga traži. Rešavajući ovaj slučaj, Vu biva i zarobljen, te neko vreme provodi i u zarobljeništvu.

12.2.2019. u 18 č.
Potera za čudovištem
titl: srpski
„Potera za čudovištem“ je avanturistički film iz 2015. godine. Radnja filma smeštena je u doba drevne Kine, u svet u kome ljudi žive sa čudovištima. Nihovim svetom vlada harmonija, međutim nakon konflikta između ljudi i čudovišta, dolazi do rata. Glavni akter ove priče je malo čudovište Vuba, dete kraljice čudovišta i čoveka, ujedno i meta mnogih zlikovaca. Zahvaljujući ljudima koji ga štite uspeva da izbegne nevolje.

13.2.2019. u 18 č.
Dvanaest građana
titl: srpski
Film „12 građana“ (2015), snimljen je po uzoru na hit iz 1957. godine „Dvanaestorica gnevnih“. Dvanaest građana imaju zadatak da se pretvaraju da su članovi porote u zamišljenom slučaju koji su osmislili studenti Pravnog fakulteta. ,,Porota” treba da odluči o sudbini mladića optuženog za ubistvo svog oca. Njihovo preispitivanje svih činjenica i dokaza polako dovodi do sukoba među članovima ,,porote“.

Ulaz je slobodan. Dobro došli!

HSK / HSKK

Institut Konfucije u Beogradu i ove godine organizuje ispit svih nivoa HSK i HSKK. Ispit je u nedelju, 1. decembra 2019. Počnite na vreme da se spremate za ispit i pratite naše objave da biste znali kada počinje prijava...
U 2020. godini Institut Konfucije u beogradu organizovaće polaganje ispita HSK u maju i decembru.